pytanie

  • porady prawne gdańsk
  • slide2

Dofinansowanie z urzędu pracy część 1 - Od zera do Rockefellera - czyli jak z bezrobotnego stać się właścicielem własnej firmy z „drobną” pomocą państwa.

Artykuł, który właśnie czytasz, rozpoczyna cykl „dofinansowanie z urzędu pracy”- serię artykułów, które w sposób szczegółowy opisują, w jaki sposób można uzyskać dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
 
W ramach tej serii artykułów dowiesz się w szczególności:
 
• Kto może ubiegać się o dofinasowanie z urzędu pracy?
• W jaki sposób może ubiegać się o dofinansowanie z urzędu pracy?
• Kto ma największe szanse na jego otrzymanie?
• Jakie obowiązki wiążą się z jego przyznaniem?
• Na co i w jakiej kwocie mogę być przeznaczone przyznawane z tego tytułu środki? 
 
 
 

 Cykl „dofinansowanie z urzędu pracy”

Artykuły z tej serii są zbiorem praktycznych wskazówek - tak prawnych, jak i technicznych. By nie utrudniać lektury, jak zawsze ograniczę do minimum ilość ustaw i przepisów, na które się powołuję. 


Teraz wypada jednak odpowiedzieć na jedno, jakże istotne pytanie:

Czy warto starać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że w pośpiechu wsiadłeś do autobusu bądź pociągu i zapomniałeś zabrać słuchawki do telefonu? Straszne uczucie, nieprawdaż? Twój umysł doskonale wie, na co zostaniesz za chwilę narażony. Nie mając żadnego sposobu na odcięcie się od świata za pomocą zbyt głośnej melodii płynącej do twoich uszu jesteś zmuszony, czy tego chcesz czy nie, do wsłuchiwania się w dysputy pasażerów.

Obok wszelkiej maści bólów, żali oraz dolegliwości, które opisują słowa z taką pasją sączone przez współpodróżnych, jeden temat zajmuje miejsce szczególne. Pieniądze. Dokładniej fakt, że „w tym kraju nie można uczciwie zarobić pieniędzy”.

Większość z tych, którzy wylewnie uskarżają się na brak mamony, sytuację tą wiąże ze skąpym pracodawcą. Ewentualnie – wini rząd. Oczywiście, gdyby tylko mogli, to otworzyliby własny biznes i zgarniali „kokosy”, ale nie mają środków na jego rozpoczęcie. I tak pętla się zamyka.

Ale czy rzeczywiście otworzenie własnego biznesu jest aż takie trudne? Czy nie ma sposobu na uzyskanie jakiejkolwiek pomocy finansowej, nie pakując się jednocześnie w niekorzystnie oprocentowany kredyt?

Śmiem twierdzić, że sposoby na start własnego przedsiębiorstwa jednak istnieją. Co więcej – są dostępne dla każdego.

Na ratunek spieszy nam urząd pracy. Może nam przyznać do 600% kwoty średniego wynagrodzenia na wskazany przez nas cel gospodarczy. Co to oznacza w praktyce? To, że możemy otrzymać kwotę nawet 22.000 zł. Kwota ta jest w pełni bezzwrotna. Zatrzymujemy też wszystkie zakupione z jej pomocą przedmioty - także w przypadku zakończenia działalności.


Jak widzimy, opisywane tu dofinasowanie jest inwestycją niemal doskonałą. Nawet w przypadku zupełnego fiaska przedsięwzięcia nic nie tracimy. Ba, udało nam się zarobić i to niemałą kwotę.

Jeżeli zaciekawiła Cię tematyka, jaką jest dofinasowanie z urzędu pracy, zapraszam do lektury kolejnych artykułów z tego cyklu dostępnych na blogu!
 
Jeżeli potrzebujesz pomocy w poruszanym temacie, koniecznie napisz lub zadzwoń!
Ta strona używa plików cookies.